Artworks from BÁV 65nd Art Auction / BÁV 65. Művészeti Aukció /

Válogatás a 2014. november 11-12-13-án megrendezendő BÁV 65. Művészeti aukciójának kínálatából / Selected works of BÁV 65nd Art Auction on 11-13rd of November, 2014 http://www.bav.hu/img/pdf/BAV_65MA_Katalogus.pdf
57 Pinek52 követő
Kmetty

Kmetty

Lois Aguiar jelzéssel - Akadályugrás Öntött, patinázott bronz. Női lovas akadályugrás közben. Lovaglópálca restaurált. Talapzatán jelzett: L. Aguiar 1910. M.: 43 cm Kikiáltási ár: 240 000 Ft Katalógus szám: 617

Schmidmann László (Székesfehérvár, 1888- Budapest, 1964) Alvó kislány Faragott márvány. Talapzatán jelzett: Schmidmann L. M.: 47,5 × 24 × 22,5 cm Kikiáltási ár: 190 000 Ft Katalógus szám: 630

Rosenthal kisplasztika - Janine Porcelán, színes festéssel. Nyolcszögletű, áttört talapzaton álló táncosnő. Modellőr: Dorothea Charol, 1926. Jelzett: Rosenhal, Bavaria, 1927. M.: 33,5 cm Kikiáltási ár: 120 000 Ft Katalógus szám: 525

Német historizáló gyümölcskosár Ezüst, 979 g., belsejében aranyozva. Kerek talpon bordákkal díszített, öblös kosár áttört peremmel és ívelt fogóval. Talpperemén és szárán körbefutó babérleveles bordűr. Üvegbetétje hiányzik. Jelzett: Darmstadt, 1900 körül, E. L. Vietor, linzi behozatali jellel. M.: 48 cm Kikiáltási ár: 180 000 Ft Katalógus szám: 651

Bécsi szecessziós gyümölcsöstál Ezüst, 905 g. Négy lábon álló ovális tál, öntött és cizellált fülekkel. Felületén préselt és poncolt szecessziós virágok. Eredeti fúvott és csiszolt, színtelen üvegtállal. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Eduard Friedmann, ill. 1937 utáni pesti hivataljegy. Neuwirth: I/194. M.: 45 × 23 × 17,5 cm Kikiáltási ár: 240 000 Ft Katalógus szám: 495

Zsolnay historizáló asztali lámpa Öntött, patinázott bronz, porcelánfajansz betéttel. Négy állatmancsos lábon álló ovális talp, rajta babérfüzéreket tartó nőalakok. Középen váza alakú porcelánfajansz lámpatest, felületén színesen festett keleties virágok. Petróleumbetétje és üvegbúrája pótlás. Lámpatest alján jelzett: masszába nyomott 780-as formaszám és máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Zsolnay, Pécs, 1883 körül. M.: 42 cm Kikiáltási ár: 300 000 Ft Katalógus szám: 574

Lalique díszváza - Tündérváza Formába öntött, csiszolt és mattított kristályüveg. Alján jelzett: Lalique France. XX. század vége. M.: 30 cm Kikiáltási ár: 250 000 Ft Katalógus szám: 514

587. Zsolnay szecessziós dísztál, porcelánfajansz. Dekorterv: Zsolnay Júlia, Pécs, 1899. Kikiáltási ára: 450.000 Ft.

473. Indiai Agra szőnyeg, selyem, gyapjú, szenné csomózással. 185x124 cm. Észak-India, 20. sz. első fele. Kikiáltási ára: 360.000 Ft  Indian carpet

Keresés