BÁV karácsonyi ékszer-, és ezüstaukció / BÁV Christmas jewellery and silver auction

A BÁV 91. ÉKSZER-, ÉS 8. EZÜSTAUKCIÓJA / BÁV's 91st Jewellery and 8th Silver Auction Kiállítás/Exhibition: 2014. november 29-től – december 7-ig, minden nap 10 – 18 óráig / every day 10 am to 6 pm. Aukció/Auction: 2014. december 9-10. 17 óra Kiállítás: 2014. november 29-től – december 7-ig, minden nap 10 – 18 óráig. A kiállítás és árverés helyszíne/Venue of the exhibition and auction: BÁV Aukciósház (Budapest, V. kerület, Bécsi utca 1.)
50 Pinek45 követő
Az 1800-as évek elején egy új technológiának köszönhetően újfajta foglalatot tudtak készíteni? Egy művelettel az alapanyagból préselték fel a köveket tartó karmocskákat, így gyorsan lehetett pl. egyformára csiszolt gránátköveket befoglalni az ún. "pave" foglalással. A gránátkő a 19. század közepétől lett igazán elterjedt.

Bécsi neorokokó gyümölcsöstál

Bécsi neorokokó gyümölcsöstál

.
.
.
108  Fülbevaló pár 14 K arany, elöl kapcsos karika formán plasztikus mór fejek, fekete-fehér zománc és gránát kő díszítéssel, XIX. sz. vége, súly 5,6 g, zománc sérült

.
.
.
Keresés