Orsolya Molnárné Turi

Orsolya Molnárné Turi

Orsolya Molnárné Turi
További ötletek tőle: Orsolya
Lindo Más

Lindo Más

How to make a fondant bow--though I'd use modeling chocolate since I hate fondant :-p

How to make a fondant bow--though I'd use modeling chocolate since I hate fondant :-p

Тајните на Пластелинот, книга на Рони Орен преведена во над 15 држави. Авторот е декан на факултетот за анимација во Тел Авив, продуцент и режисер. Фигурките што ги создава им помагаат на децата во развој на двигателните способности и можност да коструираат.

Тајните на Пластелинот, книга на Рони Орен преведена во над 15 држави. Авторот е декан на факултетот за анимација во Тел Авив, продуцент и режисер. Фигурките што ги создава им помагаат на децата во развој на двигателните способности и можност да коструираат.

Amarillo Pequeño Tutorial de arcilla pato

Amarillo Pequeño Tutorial de arcilla pato

Уроки лепки

Уроки лепки

How to make a ruffle flower. so easy!

How to make a ruffle flower. so easy!

Fondant Swimming Pigs Cake Toppers

Fondant Swimming Pigs Cake Toppers

Schwein Fondant

Schwein Fondant

Isteni desszert liszt, olaj, cukor nélkül! Hozzávalók: 1 1/4 csésze konzerv csicseriborsó 2 teáskanál vanília-kivonat 1/2 csésze + 2 evőkanál (165 gramm) a természetes mogyoróvaj 1/4 csésze (80 gramm) méz 1 teáskanál sütőpor Egy csipet só, ha a mogyoróvaj nem sós 1/2 csésze (90 gramm) csokoládé

Isteni desszert liszt, olaj, cukor nélkül! Hozzávalók: 1 1/4 csésze konzerv csicseriborsó 2 teáskanál vanília-kivonat 1/2 csésze + 2 evőkanál (165 gramm) a természetes mogyoróvaj 1/4 csésze (80 gramm) méz 1 teáskanál sütőpor Egy csipet só, ha a mogyoróvaj nem sós 1/2 csésze (90 gramm) csokoládé

NESCAFÉ Mug Cake (Micro-ondes)

NESCAFÉ Mug Cake (Micro-ondes)